ip2country.eu

Jakie kolory do pomieszczeń?
Jarek 14.12.2020

Pomieszczenia bez względu na kolor czy fakturę powinny być atrakcyjne wizualnie, aby nie przytłaczać wnętrza i nie przytłaczać zmysłów. Kolory i faktury powinny na przemian dominować, aby wnętrze nie męczyło nas wyświetlaniem niekończących się rzędów stosunkowo małych bąbelków.

Najlepiej zastosować żywe kolory, najlepiej w najwyższej trzeciej części okna, ponieważ ciemniejsze kolory podkreślają wartość przestrzeni i zachęcają do bliższego przyjrzenia się.

W małych pomieszczeniach musimy pamiętać o konieczności zachowania równowagi wizualnej. Górna granica powinna wynosić około 20 cm. Okno powinno znajdować się w odległości 45 cm od rąbka, a grubość ściany nie powinna przekraczać 5 cm.

Ten typ aranżacji wnętrz cieszy się dużą popularnością wśród starszych klientów, ponieważ zachowuje dostojność wnętrza oraz mocno podkreśla znaczenie przestrzeni i kontrastu. Choć nie kojarzy się z modnymi rozwiązaniami, takimi jak piece opalane drewnem, w których całe wnętrze jest zmuszone do pracy, nowoczesne metody mają swoje zalety. Warto sprawdzić instalacje ścienne w kształcie liści, gałęzi czy kamieni dla zwierząt. Są niezwykle trwałe i doskonale wypełniają przestrzeń, dlatego często wybierane są do takich ścian.

W aranżacji wnętrz coraz częściej stawiamy na indywidualizm i mieszanie ze sobą wielu różnych stylów, nie tyle jako punktów odniesienia, w których jedynym ograniczeniem jest nasz indywidualny brak odwagi w realizacji własnej wizji.

Tagi: wnętrza 2021,